Bana Bir BEYMEN Anlat !

indir-2
   “Farkediliyorsa Beymen’dir.” diyor. Neden mi hadi bunu biraz inceleyelim:) Beymen’in müşteri sirkülasyonu az olan bir mağaza ithal ürün satar fiyat orantısı yüksek olduğu için kapı müşterisi oranı yüksek olmayan bir marka olmaktadır. Bu çerçevede vitrin müşterilerinin oldukça az olduğunu söylemek gerek. Ayrıca çok sık aralıklarda aynı müşteriyi mağazada alışveriş yaparken görmek mümkün olmaktadır. Müşteriyi karşılama ve ağırlama kalitesi oldukça yukarıda gözükmektedir.

Beymen’in web sitesi oldukça kaliteli, üst segmente hitap etmektedir. Müşteriye sunduğu değer web sitelerinde de gözükmektedir. Bu değerler ise müşteriye özel dikim hizmeti vermekle birlikte, hediye alınacak kişiye hem online hem de yüz yüze danışmanlık yapılarak adrese kadar hizmet sunmaktadır. Ayrıca seçilen hediyeye yazılacak nota kadar danışmanlıkları mümkün olmaktadır. Bu danışmanlığı veren özel eğitimli birimleri olmaktadır. Esas onları konumlarında farklılaştıran durum ise mağaza içinde özel satış imkanı sunulması, randevu ile çalışmaktadırlar. Web sitelerini incelerken bu özellik oldukça ilgimi çekti ve İstanbul, İzmir, Ankara illerinde bulunan Beymen mağazaların da geçerli olan bu imkan danışmanlık hizmeti verilen kişilerin özel çekilmiş resimleri ve ayrı ayrı özel Gsm numaraları bulunmaktadır. Bu Gsm numaralarının hepsinin 0532 ile başlaması ise güzel bir algı yönetimi olmuş. Bu numaralardan bir tanesini aradım, İstanbul Beymen Aqua Florya mağazasından özel danışmanlık yapan Özlem Özer Hanım ile görüştüm şimdi kendisinin bana aktardıklarını paylaşacağım… Verdikleri danışmanlık hizmeti ekstra hiçbir ücret istenmemektedir. Randevu ile çalışmalarının sebebi müşteriye daha fazla vakit ayırmak istedikleri için randevu alan müşteri ile önce sohbet ediliyor sonra ikram servisleri yapılıyor bunun sebebi müşteriyi daha yakından tanıyabilmek. Aslında alışveriş esnasında bile bu tanıma gerçekleşiyor. Bu özel danışmanlık hizmetinin hiçbir zaman sınırı yok bazen 30-40 dakikada gerçekleşen hizmet olduğu gibi 5 saatlik süren hizmet durumları olabiliyor. Esas amaçları müşterinin talebini doğru anlayabilmek ve onu mağazadan mutlu gönderebilmek olduğunu söylemektedir. Diğer taraftan iş dünyasında alışverişe zamanı olmayan müşterilere ev hizmeti sunmaktadırlar, Beymen kendi aracıyla müşterinin isteğine uygun ürün seçeneklerini müşterinin olduğu yerde hizmet vermektedirler. Ayrıca müşteri karar mekanizmasını özel danışmanlara vererek tek parça bir ürünü bile müşteriye gönderebiliyor. Ya da müşteriye mail yoluyla ya da kataloglar gönderilerek müşteri mağazaya gelmeden bu servis sağlanabiliyor. Ayrıca Beymen çalışanlarına sürekli eğitim verdiğini söyleyen Özlem Hanım, genel merkezde kendi eğitmenleri ile moda, yeni trendler, müşteri ilişkileri konusunda eğitimin son derece bu iş için önemli olduğunu söylemektedir. Bu bağlamda Beymen, rekabetçi ortamda oldukça fazla rekabet avantajı yakaladığını söylemek mümkün olmaktadır.

Beymen’in sektörde rakiplerine göre farklılaştığı bir gerçek o halde  kalite, yenilik, fonksiyonlar ve marka algısı bir değerse Beymen bu değeri oldukça doğru yönetmektedir.
thsc

Yorum Bırakın:

E-Posta adresiniz 3. şahıslar ile paylaşılmaz. İletişim için tüm alanlar zorunludur.